STRONA GŁÓWNA


Sukcesy naszych uczniów


Już na początku miesiąca ubiegłoroczny finalista olimpiady – Mateusz Spałek, potwierdził swoje umiejętności w tegorocznym Finale Centralnym XXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, który odbył się na Politechnice Lubelskiej. Mateusz zajął 35 miejsce w Polsce i ponownie uzyskał tytuł finalisty co jest jednoznaczne z uzyskaniem indeksu na dowolną uczelnię techniczną. Do zawodów ucznia przygotowywali Andrzej Kuc oraz Piotr Parys.

Sukcesem zakończył się debiut uczniów architektury krajobrazu w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczennica Anna Petrzyk zajęła XI miejsce. Do zawodów przygotowała Karolina Kostka-Sczyrba.

Kolejne zmagania to – organizowane we współpracy z Ogólnopolskimi Targami w Kielcach „Ogród i Ty” - VII Ogólnopolskie Zawody Architektury Krajobrazu. Reprezentacja szkoły w pełnym składzie: Martyna Błaszczok, Magdalena Marcisz, Emilia Faron, Dominika Migacz, Anna Petrzyk, Małgorzata Picho, Klaudia Rąpała i Klaudia Kuśnik, projektem wykonanym pod kierunkiem Karoliny Kostki-Sczyrby, zakwalifikowała się do drugiego etapu, gdzie pod opieką Magdaleny Masiubańskiej zajęła VI miejsce.

Zaszczytne XII miejsce w Polsce zajęli Sebastian Kordula i Dawid Przybyła w Finale Krajowego konkursu "Buduj z Pasją" organizowanego przez Krajową Federację Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej BUDOWLANI w Warszawie. Opiekunami uczniów były: Danuta Pawlas-Lokaj i Krystyna Parma.


Oto fotorelacja.