STRONA GŁÓWNA


V Międzynarodowy Turniej Budowlany
W Raciborzu




Wykonano prace w czterech systemach: Aplikacje systemu ociepleń Dekoral Professional, Porotherm DRYFIX, Klinkier TERCA, KB Blok.

Klasyfikacja drużyn:
1. Najlepsza drużyna turnieju (decydowała suma punktów czterech konkurencji):

Puchar Starosty Raciborskiego zdobyła drużyna Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu (Dawid Przybyła, Dawid Waga - op. Andrzej KUC, Piotr PARYS),

kolejne miejsca:
II miejsce - Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu (Piotr Ogorzałek, Mariusz Cisło - op. Stanisław DZIAŁA),
III miejsce - Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach (Dawid Kruczek, Kamil Opiełka - op. Jerzy URBANIAK),
IV miejsce - Střední odborné učiliště stavební - Opava (Samuel Babic, Radek Oprtsteny - op. Radek JASEK),
V miejsce - Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu (Michał Bugzel, Konrad Żur - op. BEATA SZEMRAJ),
VI miejsce - Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach (Łukasz Bieniek, Michał Chojnowski - op. Grażyna BOSIONEK),
VII miejsce - Zespół Szkół Budowlanych im. Henryka Sławika w Rybniku (Mateusz Kornacki, Piotr Frelich - op. Marcin PISKORZ),
VIII miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej (Paweł Zasadni, Kamil Madoń - op. Grzegorz GRZEGORZEK),
IX miejsce - Zespół Szkół Nr 5 w Tychach (Mateusz Koczy, Mateusz Ry¶ - op. Mirosława SZCZUROWSKA),
X miejsce - Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu ¦l±skim (Przemysław Prochasek, Szymon Sychta - op. Sylwia CZARNECKA),
XI miejsce - Střední Škola STAVEBNÍ A DŘEVOZPRACUJÍCÍ Ostrava - Zábřeh (Tomas Dranka, Ctibor Plasek - op. Radim Ondrusek).

2. Nagroda specjalna Akademii Technik Malarskich Dekoral Professional - „Aplikacje systemu ociepleń Dekoral Professional”
I miejsce - Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu (Dawid Przybyła, Dawid Waga - op. Andrzej KUC, Piotr PARYS)
II miejsce - Střední odborné učiliště stavební - Opava (Samuel Babic, Radek Oprtsteny - op. Radek JASEK)
III miejsce - Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach (Dawid Kruczek, Kamil Opiełka - op. Jerzy URBANIAK)
3. Nagroda Dyrektora Biura Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu - „Buduję bezpiecznie” (stosowanie zasad BHP w budownictwie):
I miejsce - Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu (Dawid Przybyła, Dawid Waga - op. Andrzej KUC, Piotr PARYS),
II miejsce:
Zespół Szkół Budowlanych im. Henryka Sławika w Rybniku (Mateusz Kornacki, Piotr Frelich - op. Marcin Piskorz),
Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu (Piotr Ogorzałek, Mariusz Cisło - op. Stanisław DZIAŁA),
III miejsce:
Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej (Paweł Zasadni, Kamil Madoń - op. Grzegorz GRZEGORZEK),
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu (Michał Bugzel, Konrad Żur - op. BEATA SZEMRAJ).

Nagrody wręczyli: Jarosław Domowicz i Czesław Krzy¶ków - Akademia Technik Malarskich Dekoral Professional, Aleksander Król - Wienerberger Polska, Václav Starecek i Jiří Bednář - KB Blok Brno, Maria Smyczek - Dyrektor Biura Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu oraz Jacek K±sek - dyrektor ZSBiRR w Raciborzu.